Haber

AK Parti, 17’si Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 48 İl Belediye Başkanı Adayını Açıkladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da; 17’si büyükşehir belediyesi olan 48 il, belediye başkan adaylarını açıkladı. AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Keçiören Belediye Başkanı Adayı Turgut Altınok oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı ise eski AKP Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dı. Aday tanıtım toplantısında Erdoğan, “Partimizin İttifakı için çalıştığımız gibi MHP’li adayları destekleyeceğimiz Manisa, Mersin, Bartın, Erzincan, Kars, Kırklareli ve Osmaniye’de de aynı kararlılık, şevk ve samimiyetle çalışacağız. Cumhur İttifakı’nda asla ayrımcılık yapılmayacaktır.”

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara ATO Congresium’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 17 büyükşehir ve 48 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan aday tanıtım toplantısında kısaca şöyle konuştu:

“SEÇİM BEYANIMIZI 30 OCAK’TA MİLLETİMİZE SUNACAĞIZ”

“Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP’nin adaylarını destekleyeceğimiz 7 il hariç tüm büyükşehir ve il belediye başkanlarımızda büyükşehir ve il belediye başkanı adaylarımızı açıkladık. Önümüzdeki cumartesiden itibaren de tanıtımını yapacağız. İlçe adaylarımız İstanbul’dan başlıyor.

Amacımız sadece AK Parti ve Cumhur İttifakı’na bağlı belediyeleri ezici üstünlükle kazanmak değil, aynı zamanda muhalefetin elindeki şehirlerimize de gerçek belediyeciliği kazandırmaktır. Bu nedenle milletimizin her adımında, her anında yanında olacak, tüm kalbiyle ve aklıyla kendini şehirlerine adayacak belediye başkanlarıyla seçimlere hazırlanıyoruz. İnşallah 30 Ocak’ta seçim beyanımızı milletimizin takdirine sunacağız. Bilindiği gibi seçim takvimine göre aday listelerinin en geç 20 Şubat’a kadar seçim kurullarına teslim edilmesi gerekiyor. Niyetimiz, adaylarla ilgili tüm çalışmaları 20 Şubat’tan önce tamamlayıp, tüm zamanımızı ve gücümüzü seçim kampanyamıza adamak.

Görevimizin her anında sandıkta bize verilen her oyun sorumluluğunu hissederek, sevgiyle, azim ve kararlılıkla çalışacak, üretecek ve farkımızı ortaya koyacağız. Bizler, şehirlerine ve orada yaşayan insanlara hiçbir şey vermemiş olsalar da, çeşitli kavramların, fiyatların, simgelerin, ideolojik körlüğün arkasına saklanarak koltuklarını savunmanın acısını yaşayanlardan hiçbir zaman olmadık, olmayacağız.

Belediye başkanlığı üzerinden uşak olmak yerine kendi şehrinin hakimi olmayı arzulayanlar varsa onların gerçek adresi AK Parti değildir. Şehrinin sorunlarını dert etmeden, ülkesinin hedefleriyle bütünleşmeden, milletinin masraflarıyla donatılmadan gözü sandıkta olan biri varsa AK Parti onun için doğru kanal değildir.

“31 MART’TA TÜRKİYE YÜZYILININ İLK YEREL YÖNETİM SEÇİMİNDE BELEDİYELERİN YÖNETİM SORUMLULUĞUNU ÜSTLENECEĞİZ”

Geçtiğimiz Mayıs ayında Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerini Cumhur İttifakı’ndaki ortaklarımızla birlikte bu şekilde kazandık. İnşallah 31 Mart’ta yapılacak Türkiye Yüzyılının ilk yerel yönetim seçimlerinde belediyeleri bu şekilde yönetme sorumluluğunu yeniden üstleneceğiz.

Bir yandan kaos yaratarak, terörü yoğunlaştırarak, darbe girişiminde bulunarak, ekonomik tuzaklar kurarak ülkemize diz çöktürmek isteyenlerin saldırıları 10 yılı aşkın süredir aralıksız devam ediyor. Gezi etkinlikleriyle sokakları sekteye uğratarak hükümeti devirmek istediler. Kararlı duruşumuz karşısında başarısız olunca bunun bedelini ülkemize ödetmeye çalıştılar. FETÖ’nün 17-25 Aralık komplosu ve 15 Temmuz darbe girişimiyle ülkeyi ele geçirmek istediler. Milletimizden üzüldükleri ve hayal kırıklığına uğradıklarında bunun bedelini ülkemize ödetmeye çalıştılar. Hendeklerle kazdıkları mahalleleri PKK’yı kullanarak işgal etmek istiyorlardı. Güvenlik güçlerimiz, onları kazdıkları çukurlara gömerek bedelini ülkemize ödetmeye çalıştı.

Sınırda askerlerimize yönelik alçak saldırılar dahil, son günlerde yaşadığımız olayların hiçbiri bu tablodan bağımsız değil. Ülkemizin çıkarlarından ve milletimizin hedeflerinden taviz vermeyeceğimizi gösterirken siyasi, diplomatik, ekonomik ve askeri her alanda yeni engellerle karşılaşıyoruz. Bunu yaparak bizi korkutacaklarını, korkutacaklarını, yıldıracaklarını, emperyalist emellerine uymaya ikna edeceklerini sanıyorlar. Elbette ne Türk milletini ne de bizi onun çocukları olarak tanımıyorlar. Bizi asla geri adım attıramayacaklar. Bizi kesinlikle yolumuzdan çeviremeyecekler. Bizi ve vatanımızı hiçbir şekilde teslim alamayacaklar.

Ülkemizin ikinci büyük partisi olan CHP’nin mevcut yönetim altında ne yazık ki emperyalistlerin koçbaşı haline geldiğini en içten üzüntüyle ifade etmek isterim. Bölücü terör örgütünün kontrolünden çıkamadığı için meşruiyet krizi yaşayan DEM’lilerle CHP’nin işbirliği bu kirli oyunun son sahnesidir. Gerçi seçimlerde, Meclis’te, Belediyelerde işbirlikleri uzun süredir gizlice devam ediyor. Artık perde arkasında sürdürdükleri birliklerini açıkça ortaya koymuşlardır.

“ÖZGÜR EFEND, GAZİ MUSTAFA KEMAL’İN KURUDUĞU PARTİNİN TABUTUNA SON ÇİVİYİ KENDİ KONGRE KADROSUNDAN TERÖRİSTLERE MERHABA GÖNDEREREK çaktı”

Mayıs seçimlerindeki yenilginin tüm yükünü, birkaç ay öncesine kadar uğruna gözyaşı döktüğü Kemal Bey’e yükleyen Özgür Efendi, Bismillah bile demeden vasiyetini ve ipini terör örgütlerinin temsilcilerine teslim etti. Özgür Efendi, kongre kürsüsünden teröristlere selam göndererek, bölücülerle işbirliği yaparak Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu partinin tabutuna son çiviyi bizzat attı. Dikkat ederseniz bu iki parti, vatanın, milletin aleyhine olan her şeye karşı birlikte hareket eder, kendi çıkarlarına olan her şeye karşı çıkarlar. Daha doğrusu CHP yönetimi bölücü örgütün çevrelerinden izin ve izin almadan hiçbir adım atamaz, teröre ‘terörist’, teröristlere ‘terörist’ bile diyemez. Bütün hayatlarını yalan ve aldatmacayla geçirenler, siyasette ve Mecliste oynadıkları küçük oyunlarla tabanlarını ve milleti kandırabileceklerini zannederler. Ancak nasıl emperyalistler bağımsızlığımızı ve istikbalimizi tehdit eden terör örgütlerine yön veriyorsa, CHP de artık bölücü örgütün kontrolündeki partinin kontrolüne girmiş, DEM tarafından rehin alınmış ve esaret altına alınmıştır.

“31 MART’TA ÖZGÜR EFENDİ’Yİ VELİ’DEN ALACAĞIZ VE SERBEST BIRAKACAĞIZ”

31 Mart’ta sadece şehirlerimizi gerçek belediyecilikle buluşturmakla kalmayacak, aynı zamanda Özgür Efendi’yi vesayetten kurtarıp özgürleştireceğiz. Terör örgütünün DEM’ini hak ettiği yalnızlığa iteceğiz. Türkiye Yüzyılının adımlarını da yoğunlaştıracağız.

“AK PARTİ’Lİ HİÇBİR İNSAN BAYRAĞIMIZA ‘KAĞIT PARÇASI’ DİYEMEZ”

Tek bayrak diyerek bağımsızlığımıza sımsıkı sarılacağız, hilali, yıldızı loş bırakmak isteyenleri hayal kırıklığına uğratacağız. Şimdi Meclis’te kimliği bilinmeyen biri, Grup Başkanvekilim Leyla Hanım’a bayrağımıza saldırı konusunda kaba açıklamalar yapıyor. Şunu kesin olarak bilin: Hiçbir AK Partili bayrağımıza ‘kağıt parçası’ diyemez, hiçbir AK Partili bayrağımıza ‘paçavra’ diyemez. Bu sizin kişiliğinizde ve ortağı olduğunuz partinin kişiliğinde var.

Meclis kürsüsünde o dokunulmazlığa sığınarak, bu kadar yetki eksikliği olan AK Parti’ye saldıramazlar. Tek vatan diyoruz, her karışı şehit kanıyla sulanan bu kutlu topraklarda kimseye ameliyat yapılmasına izin vermeyeceğiz. Tek devlet diyerek, binlerce yıllık geleneğin son temsilcisi Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşamasını sağlayacağız.

18. kez milletimizin karşısına çıkmanın heyecanı ve hazırlığını yapıyoruz. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak önümüzdeki 31 Mart seçimlerine de bu hassasiyetle hazırlanıyoruz. Adaylarımızdan seçim manifestolarımıza kadar tüm çalışmalarımızı milletimizle istişarede bulunarak, onların görüşlerini alarak yürütüyoruz. Milletimiz neyi uygun görüyorsa, bizden ne bekliyorsa onu yapmak ve uygulamak kaygısındayız.

Şehirlerimize döndüğümüz andan itibaren 73 gün boyunca hiç durmadan, dinlenmeden koşacaksınız. Kimseyi ötekileştirmeyecek, dışlamayacaksınız. CHP zihniyetindeki gibi vatandaşın oyunu olduğu gibi görmeyeceksiniz. Açık konuşmak gerekirse biz dahil hiç kimse kimseye oy birliğiyle oy vermek zorunda değil. Tam tersine hiçbir ayrım yapmadan her insanımızın kapısını hayırsever olarak görerek çalmak zorundayız. Daha önce bize oy vermiş olsun veya olmasın her vatandaşa ulaşmamız, akıllarını ve gönüllerini yeniden kazanmamız gerekiyor.

“MANİSA, MERSİN, BARTIN, ERZİNCAN, KARS, KIRKLARELİ, OSMANİYE’DE AYNI KARARLILIK VE SAMİMİYETLE ÇALIŞACAĞIZ”

Partimizin adayları için nasıl çalışıyorsak, MHP adaylarına destek vereceğimiz Manisa, Mersin, Bartın, Erzincan, Kars, Kırklareli ve Osmaniye’de de aynı kararlılık, şevk ve samimiyetle çalışacağız. Cumhur İttifakında asla ayrımcılık olmayacaktır.

Yerel yönetimlerde asıl yük belediye başkan adayımızın omuzlarındadır. Adaylarımız herkesten daha çok çalışmak, daha çok koşmak, daha çok yorulmak, daha çok ter dökmek, daha çok efor sarf etmekle sorumludur ve mecburdur. Bunu hep birlikte başardığımızda Allah’ın izniyle muhalefetin kale olarak gördüğü belediyeler de dahil olmak üzere tüm belediyelerde zafer bizim olacaktır.

Erdoğan daha sonra 17 büyükşehir ve 48 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Adaylar şu şekilde:

Adana’da:Fatih Mehmet Kocaispir

Adıyaman:Ziya Polat

Afyonkarahisar:Hüseyin Ceylan Uluçay

Ağrı:Mehmet Salih Aydın

Aksaray:Cihan Dinçer

Amasya’da:Mehmet Uyanık

Antalya’da:Hakan Tütüncü

Ardahan:Yunus Baydar

Yarasa Adam:Adil Sebati Ceylan

Bayburt’ta:Mete Memiş

Bilecik:Mustafa Yaman

Bölünmüş:Muhammed Emin Demirkol

Burdur:Mehmet Şimşek

Çorum:Halil İbrahim Asgın

Diyarbakır:Mehmet Halis Bilden

Gaziantep’te:Fatma Şahin

Gümüşhane:Ercan Çimen

Hakkari:İsmet Ölmez

Hatay:Mehmet Öntürk

Iğdır:İdeal Öcal

Kahramanmaraş:Fırat Görgel

Karabük:Özkan Çetinkaya

Karaman:Mevlüt Akgün

Kayseri’de:Memduh Büyükkılıç

Kırıkkale:Mehmet Saygılı

Kırşehir:Osman Arslan

Rapor:Reşit Polat

Konya’da:Uğur İbrahim Altay

Kütahya:Kamil Saraçoğlu

Malatya:Sami Er

Mardin:Abdullah Erin

Muş:Feyat Asya

Nevşehir:Mehmet Savran

Niğde:Emrah Özdemir

Sakarya’da:Yusuf Alemdar

Siirt:Ekrem Olgaç

Sivas:Hilmi Bilgin

Şanlıurfa:Zeynel Abidin Beyazgül

Şırnak:Mehmet Yarka

Tekirdağ:Cüneyt Yüksel

Trabzon:Ahmet Metin Genç

Tunceli:Erkan Eroğlu

Hizmetkar:Mehmet Çakın

Kamyonet:Abdulahat Arvas

Yozgat:Celal Köse

Zonguldak:Ömer Selim Alan

İzmir’de:Hamza Dağı

Ankara:Turgut Altınok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu