Haber

AK Parti Borç: “Adana’da 360 kişi hayatını kaybetti, 6 bin 993 kişi yaralandı”

AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Adana’da yıkılan 13 binada yürütülen arama kurtarma çalışmalarında şu ana kadar 360 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 6 bin 993 vatandaşın yaralı olarak dışarı çıkarıldığını, 11’inde aktif olarak çalıştıklarını bildirdi. batıklar.

Borçlanma, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, sadece Cumhuriyet tarihinin değil, bulundukları coğrafyanın ve dünyanın en büyük beyin sarsıntısı felaketleriyle karşı karşıya olduklarını söyledi.

Adana’nın Çukurova ilçesinde arama kurtarma çalışmalarına ve yardım kuruluşlarına katıldığını anlatan Ödünç, depremde evi hasar gören vatandaşların barınması için her türlü kolaylığın sağlandığını, gıda için gerekli tüm tedbirlerin alındığını söyledi. ve depremzedelerin ısınma ihtiyaçları.

AK Parti Borçlusu, Adana’da yıkılan 13 binada yürütülen arama kurtarma çalışmalarında şu ana kadar 360 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 6 bin 993 vatandaşın yaralı olarak çıkarıldığını, 11 enkazda aktif çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Kredinin ardından AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel de basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Bursa Milletvekilleri Ödünç ve Gürel, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, olağanüstü hal ilanına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı’nın OHAL’den etkilenen 10 ilde tamamlanmasının ardından görevlerine döneceklerini söyledi. Kahramanmaraş’ta sarsıntı

haberhavran.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu