Yaşam

Antalya aktivite dolu olacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Mayıs ayında düzenleyeceği farklı etkinliklerle Antalyalılara kültür ve sanat günleri yaşatacak. İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Türk Sanat Müziği yönetim kurulu ve eğitim bölümü öğrencileri Doğu Garajı Kültür Merkezi’nde eşsiz bir konser sunacak. Baharın gelişini temsil eden Hıdırellez, 5-6 Mayıs tarihlerinde şenliklerle kutlanacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Mayıs ayının ilk haftasında farklı etkinliklerle vatandaşlarla buluşacak. 2 Mayıs Salı günü saat 19.00’da İsmail Baha Sürelsan Eğitim Bölümü öğrencileri Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi Gösteri Sahnesi’nde müzik dinletisi gerçekleştirecekler. İsmail Baha Sürelsan TSM Yürütme Kurulu, müziklerini “Türk Bayrağına Merhaba” başlıklı seçkisiyle 9 Mayıs Salı günü saat 20.00’de Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi Büyük Sahne’de seslendirecek.

HAYIRELLEZ KUTLANACAK

Baharın müjdecisi olarak bilinen Hıdırellez, 5-6 Mayıs tarihlerinde Karaalioğlu Parkı’nda büyük bir şenlikle kutlanacak. Festivalde Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Şehir Orkestrası Konserleri, Hıdırellez Masalı ve Masal Atölyesi, Sanat Çalışmaları ve Atölye Çalışmaları, İnteraktif ve Klasik Yarışmalar, Hıdırellez Ritüeli Tanıtımları, Yoga ve Nefes Terapileri, Tiyatro Gösterileri, Dans Gösterileri ve çeşitli müzik dinletileri yer alacak. faaliyetler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu