Haber

Balıkesir’de toplu iftar geleneği devam ediyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi merkez ve kırsal kesimlerinde toplu iftar gelenekleri birlik ve beraberliği pekiştirmeye devam ediyor. Muhtar Ramazan Koç’un ilçeye bağlı Karadere köyünde düzenlediği iftar yemeği yüzlerce vatandaşı bir araya getirdi.

Birçok kırsal mahallede oruçlar hep birlikte iftar sofralarında açılır. İlçeye 15 kilometre uzaklıktaki Karadere köyünde hazırlanan yemekler köy kahvehanesinde ikram edildi. Mahalleli gençler tarafından çeşitli yemekler ikram edilirken, oruçlar ezanla açıldı, İmam Hulusi Aydoğdu da yemek duasında bulundu.

İftar yemeğine katılan emekli imam Ali Osman Aydoğdu, “Köylü iftar programlarının bu alışkanlığını sürdürüyor. Köylüler bu davetlere hep icabet ediyor. Köyün iki mahallesinde de iftar programları devam ediyor. Teşekkür ediyorum. emeği geçenler.” Namık Kemal Gedikoğlu, “Onuncu iftarımızı Karadere köyünde yaptık. Muhtarımızın düzenlediği yemeğe katıldık. Bunların geleneksel olarak devam etmesi ve bu kültürün yaşatılması çok güzel. Muhtarımıza ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. katılımcılar.” Muhtar Ramazan Koç, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da iftar geleneğini yaşattık. Tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Dedelerimizden kalan geleneği devam ettiriyoruz.” Metin Bilgiç de “İftara biz de katıldık. Allah vesile olanlardan razı olsun. Allah kabul etsin. Allah tekrarını nasip etsin” dedi. Hamdi Mengi ise “Karadere köyünde iftara davetliydik. Güzel bir atmosferdi. Allah kabul etsin. İnşallah seneye katılacağımız bir ömür olacak” dedi. – BALIKESİR

haberulubey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu