Haber

Başak Demirtaş, Batman’da konuştu: Selahattin size özellikle gençler güveniyor.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Batman İl Teşkilatı’nın düzenlediği tatil programı yoğun katılımla mitinge dönüştü.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göreSeçim yerinde düzenlenen kutlama programına HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, Batman milletvekili adayları Zeynep Oduncu, Ekrem Baran, Mehmet Rüştü Tiryaki, TJA Barış Anneleri Meclisi ve Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde bulunan eşi katıldı. Bahçelievler Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi.

Tatil programında konuşan Başak Demirtaş, “Bütün bu baskı ve zulme rağmen Batman tek adım geri adım atmadı ve her seferinde rekor bir hızla iradesini gösteriyor. 14 Mayıs günü geliyor, dayanma zamanı” Yalanlara ve tehditlere asla kanmayacak, “Batman ne kadar kirli oyun oynarsa oynasın Batman haklıdır, bu seçimde 5 milletvekilini TBMM’ye gönderecektir. Edirne Cezaevi’nden hem Selahattin’in hem de Selçuk cumhurbaşkanının selamlarını getiriyorum” dedi.

Demirtaş, “Anahtar Batman halkının elinde, çözüm Batman halkının elinde” dedi. Hapishanelerin kapılarını, barış ve huzurun yolunu açacak, kayyumları göndereceksiniz. Başarılı olacak olan sizlersiniz. Hem gücü göndereceğiz hem de bu düzeni değiştireceğiz” dedi.

sarayonuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu