Haber

Çankaya’dan Depremzedelere Destek Devam Ediyor

Çankaya Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Ankara’ya gelen depremzedelerin desteğini sürdürüyor. Belediye, Ankara’da pansiyon ve otellerde kalan 888 depremzedeye bireysel bakım, 81 kişiye psikososyal destek sağladı.

Çankaya Belediyesi depremden etkilenen vatandaşların desteğini sürdürüyor. Ramazan ayı nedeniyle Kahramanmaraş’ta iftar çadırları kuran Çankaya Belediyesi, ihtiyaçları için Ankara’ya gelen depremzedelere de destek oluyor. Depremden etkilenen illerden gelen vatandaşları pansiyon ve otellerde ziyaret eden belediye ekipleri, bireysel bakım ihtiyaçlarını karşılıyor. Çankaya Belediyesi ekipleri, 888 depremzedenin saç, sakal tıraşı gibi kişisel bakım ihtiyaçlarını karşıladı.

Sosyal Hizmet görevlisi ayrıca depremzedeleri kaldıkları yerde ziyaret eder ve psikososyal pekiştirme görüşmeleri yapar. Vatandaşların ihtiyacına göre hem birebir hem de nakdi yardım için ilgili kurum ve kuruluşlara yönlendirmeler yapılıyor. Psikososyal temelli görüşme ile 81 vatandaşa ihtiyaçları doğrultusunda yönlendirme yapıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu