Teknoloji

Cesareti olanlar için alalım: Tüylerinizi diken diken edecek Cadılar Bayramı Korku Oyunları

Ülkemizde resmi olarak kutlanmasa da bu Cadılar Bayramı Bu, etkilerini görmediğimiz anlamına gelmiyor. Her yıl 31 Ekim’de kutlanan Cadılar Bayramı’nda korkutucu kostümler giyip kapı kapı dolaşıyorlar. “Şeker mi şaka mı?”Biz sormasak da Türkiye’de Cadılar Bayramı temalı partiler de yapılıyor.

Cadılar Bayramını bir partiye gitmek yerine evinizde kendi tarzınızda kutlamak istiyorsanız ya da tatilden bağımsız olarak sadece biraz korkmak istiyorsanız ya da Steam dolarlarına geçmeden önce kitaplığınıza oyun eklemek istiyorsanız – işte burada. Tüylerinizi diken diken edeceği garantidiroyunlar.

Listedeki oyunların fiyatları:

oyun Adınormal fiyatİndirimli fiyat
Demonolog149 TL104,30TL
Arka odalardan kaçış50 TL40TL
Gün Işığında Öldü169 TL67,60 TL
Ormanın Oğulları280TL224 TL
daha uzun süre dayanmak190 TL28,50TL
Son 2280TL42 TL
Son Denemeler280TL224TL
Korku Katmanları399TL299,25TL
Resident Evil 7: Biyolojik Tehlike403 TL161,20 TL
ölü alan999,99 TL599,99 TL
canavar50 TL15 TL
Uzaylı: İzolasyon379 TL129,86 TL
Fazmofobi139 TL111,20 TL
Küçük Kabuslar 2449 TL148,17TL
sakinleştirmek54 TL37,80 TL

Demonolog

FazmofobiOyuncuların alışmakta zorluk çekmeyeceği, çok daha iyi grafiklere sahip bir oyun tarzı sunuyor. DemonologArkadaşlarınızla kaygılı dakikalar geçirmenizi sağlarken aynı zamanda sizi farklı görevleri çözmeye de itecektir.

Arka odalardan kaçış

Yine arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz ve arkadaşlarınızla oynamanızı tavsiye ederiz. Arka odalardan kaçışKaranlık atmosferik yerlerden çıkmak için görevleri yerine getirirken korkunç varlıklar sizi takip ediyor.

Gün Işığında Öldü

Gün Işığında Öldü Kendi avcılarının yanı sıra ünlü korku dizisinden tanıdığımız 4 karakter de onu takip ediyor. Oyunda avcı veya kaçmaya çalışan kişi olarak oynayabilirsiniz. Gerilimi iliklerine kadar hissedeceğiniz bu oyunu Steam fiyatları değişmeden satın almanızı öneririz.

Ormanın Oğulları

Çok sevilen The Forest oyununun yeni versiyonudur. Ormanın Oğulları , oyunculardan istediği beğeniyi almayı başardı. Hayatta kalma ve gerilim unsurlarını harmanlayan oyunu tek başınıza veya arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz.

daha uzun süre dayanmak

Korku türünün en iyilerinden biri daha uzun süre dayanmak Yazık olacağını düşünüyoruz. Daha uzun süre; Araştırmacı gazeteci Miles Upshur’un yazdığı makaleye dair bir ipucunun peşinden Mount Massive adlı akıl hastanesine gelmesi ve sonrasında yaşananlar anlatılıyor. Oyunda hayatta kalmak için koşmak ve saklanmak dışında yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Korkutuculuğa dayanamayan ve oyunu yarıda bırakanların bile bulunduğu Outlast ve diğerleri, Son 2Steam üzerinden satın alıp oynamak mümkün.

Arkadaşlarınızla oynamak için Son DenemelereAyrıca bir göz atabilirsiniz.

Korku Katmanları

Ürkütücü sesler, ani endişe sahneleri ve akıl sağlığınızı sorgulamanıza neden olacak çarpık akıl oyunlarıyla dolu, birinci şahıs bakış açısına sahip bir psikolojik gerilim filmi. Korku Katmanları ‘de şizofreni hastası bir ressamı canlandırıyorsunuz. Korkunç canavarlarla dolu olmasa da, listedeki diğer oyunların aksine Layers of Fear, harika bir endişe atmosferi yaratmayı başararak sizi baştan sona tetikte tutuyor. Steam üzerinden satın alınabilen Layers of Fear’ın, kalbini daha da fazla test etmek isteyenler için özel bir VR versiyonu da bulunuyor.

Resident Evil 7: Biyolojik Tehlike

Teksas Elektrikli Testere Katliamı ve OutlastDaha yeni hayatta kalma korku oyunlarından ilham alındı Resident Evil 7: Biyolojik Tehlike , kayıp karısını arayan sivil Ethan Winters’ın hikayesine odaklanıyor. Diğer Resident Evil oyunlarına göre daha sürükleyici bir deneyim sunan RE7’yi, devamı olan Resident Evil 8 ile birlikte Steam’den satın alabilirsiniz.

ölü alan

Ölü bedenlere bulaşan ve onları Necromorphs adı verilen yaratıklara dönüştüren uzaylı DNA’sına karşı savaşmak zorunda olan Issac Clarke’ın hikayesini anlatan üçüncü şahıs nişancı oyunu. ölü alan Listedeki en klasik oyunlardan biri. Gerilim dolu bir oyun diyebileceğimiz Dead Space’i Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

canavar

canavar hayatta kalmanıza ve peşinizdeki yaratıklardan kaçmanıza yardımcı olacak araçlar bulmanızı gerektiren bir hayatta kalma korku oyunudur. Kalıcı ölüm olduğu ve öldüğünüzde oyun yeniden başladığı için gerçek bir hayatta kalma oyunu olan Monstrum’u Steam’den satın alabilir veya dilerseniz VR versiyonunu oynayabilirsiniz.

Uzaylı: İzolasyon

Feral Interactive tarafından geliştirilen ve muhtemelen listedeki en muhteşem oyun olacak bir hayatta kalma oyunu. Uzaylı: İzolasyon, efsane sinema dizisi yabancı Neredeyse aynı hissi veriyor. Oyunda filmlerden aşina olduğumuz Ellen Ripley’i 15 yıldır kayıp olarak arayan kızı Amanda’yı canlandırıyorsunuz. Bu ödüllü ve nefes kesici başyapıt, kaygı severlerin mutlaka sahip olması gereken bir eser.

Fazmofobi

Dört oyunculu çevrimiçi psikolojik korku oyunu Fazmofobi İçinde paranormal veriler ve kanıtlar toplayarak hayaletleri avlayabilir; Karavanınızdaki CCTV kameralarını izleyerek grubunuza destek olabilirsiniz. Ancak şunu da peşinen belirtelim ki, oyunu üç kişiyle paylaşıyor olmanız, bunu daha az korkutucu bir deneyim haline getirmiyor. VR olarak da oynanabilen Phasmophobia’yı Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Küçük Kabuslar

atmosferik macera-korku oyunu Küçük Kabuslar ; Çok felaket bir oyun olmasa da gerekli etkiyi başarıyla yaratıyor. Sizi yemeye çalışan yaratıklardan kaçan Six isimli küçük bir çocuğa hayat verdiğiniz Little Nightmares, özellikle kendine has görsel efektleriyle oldukça popüler bir oyundur. Dilerseniz Steam üzerinden Little Nightmares’ı satın alıp oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunun hikayesi ilginizi çekmiyorsa ikinci oyundan başlayabilirsiniz.

sakinleştirmek

Son derece çarpık ve dehşet verici çok oyunculu bir hayatta kalma korku oyunu sakinleştirmek ; Benzersiz hikayeleri, oynanışı, canavarları ve ortamları ile nispeten farklı üç bölüme ayrılmıştır. PAH Inc. oyunda. Adlı bir organizasyona yardım etmek için paranormal varlıkları yakalamanız gerekiyor. İşbirliğine dayalı, tek oyunculu ve PVP modlarına sahip olan Pacify’ı Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Açıkçası listede zorlu oyunlar olsa da bu oyunlar Steam’in Türk lirasını kaldıracağı iddiaları ortaya çıktığında yaşadığımız tedirginliğin yanından bile geçmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu