Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öğretmen atamalarında “Kaldıracağız” dediği röportaj devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan oy Daha önce yaptığı konuşmada, “Gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamalarına göre, işin zorunlulukları dışındaki mülakatları ortadan kaldırarak kamuya alım yapacağız” dedi. dedi. Bu sözler mülakat sisteminin kaldırılacağı şeklinde yorumlanırken, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin dün akşam katıldığı canlı yayında tam tersi bir açıklama yaptı. Bakan Tekin, öğretmen atamalarında görüşmelerin devam edeceğini söyledi.

45 DAKİKALIK GÖRÜŞME

Öğretmenlikte mülakatın kaldırılmayacağını ancak içeriğinin değişeceğini belirten Tekin, “Şu anda üzerinde çalışıyoruz ama elimizde şöyle bir projeksiyon var. Öğretmenler 45 dakikalık bir süre ile jüri önünde mülakata alınacak. 3 kişiden oluşan bu görüşmede kendilerinden sorulan konu hakkında konuşmaları ve açıklama yapmaları istenecek. Ayrıca bu 45 dakikalık süre içerisinde “Öğretmen adayı ayrıca yazılı bir beyanda bulunacaktır.” denildi.

KAMERA KAYIT OLACAK

Tekin, sözlerine şöyle devam etti: “Tüm bu süreç kamerayla kayıt altına alınacak. Böylece hem asılsız iddiaları ortadan kaldırmayı hem de adayların üniversitede öğrendiklerini ne kadar içselleştirdiklerini ölçmeyi hedefliyoruz.”

ERDOĞAN’IN SEÇİM SÖZÜ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Nisan 2023 Salı günü AK Parti’ye katıldı. OyHem açıklamasında hem de Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda kamuya açık röportajların kaldırılacağını söyledi.

pazarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu