Haber

Hatay Büyükşehir Belediyesi 2023 Ağustos Meclis Toplantısı Yapıldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi 1. Muhteşem Meclis Toplantısını Ağustos 2023’te Antakya EXPO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Adnan Özkaya başkanlığında gerçekleştirilen 1. Olağanüstü Meclis Toplantısında 4 madde görüşülerek 3 gündem maddesi plan ve bütçe kuruluna, 1 madde ise imar ve bayındırlık komisyonuna havale edildi.

Toplantıda Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Kurul Raporu, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 Mali Yılı Ek Bütçesi ve buna göre performans programının güncellenmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı 2023 Mali Yılı Bütçesinde kullanılması öngörülmeyen ödeneklerin cenaze ve defin hizmetleri çerçevesinde taziye evlerinde kullanılmak üzere mal alımı için aktarılması gerekliliği ve komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

Güçlendirme Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın makine ve teçhizat alımı için 2023 Mali Yılı Bütçesinde kullanılmayan ödeneğin Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından devrine ilişkin kurul raporu oybirliğiyle kabul edildi.

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı; Hatay’ın Defne ilçe merkezi ve yakın çevresini kapsayan 1/1000 ölçekli ilave ve revizyon uygulama imar planına askıya alma süresi içinde yapılan itirazlara ilişkin Defne Belediye Meclisince alınan kararın onaylanması meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Eylül 2023 Meclis Toplantısı 14 Eylül Perşembe günü saat 14.00’de Antakya EXPO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecektir. – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu