Yaşam

Hosteslerin Bebek Cildine Sahip Olmalarının Sırlarını Açıklıyoruz!

Hosteslik çok özen gösterilen ve merak edilen birçok meslekten biridir. Pürüzsüz ciltleri ve hoşlukları da en dikkat çekici noktaların ortasında yer alıyor. Peki, sürekli uçuşta olan hostesler bu tempoya ayak uydurmak için ne yapıyor? Gelin birlikte daha yakından inceleyelim.

Uçaklarda nem oranı düşük olduğu için (klimalı kuru hava ve basınçlı ortam) ciltlerini nemlendirmek kabin görevlileri için en değerli noktalardan biridir.

Bu nedenle uçuş boyunca etkili nemlendiricilerden faydalandıkları bir gerçektir. Diğerleri uçuştan önce nemlendirici yüz maskeleri uygulayarak ekstra önlem alırlar.

Uçuş sırasında UV ışınlarının cilt hücreleri üzerinde oldukça zararlı bir etkisi vardır, bu nedenle özellikle sabah ve gündüz uçuşlarında güneş kremini asla ihmal etmezler.

Güzellik yağları, bakım rutinlerinin olmazsa olmazlarından biri!

Hostesler esansiyel bir yağı hem ellerine hem de cildine sürerek önlemini alıyor. Ayrıca zengin içerikli yağları tercih ederek ciltlerini güzelce beslerler.

Yumuşacık eller de hosteslerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Ellerini her zaman antiseptiklerle dezenfekte etmek zorunda olan hostesler, ciltlerinin pH dengesini korumak için iyi bir el kremi kullanmalıdır. Bu nedenle hosteslerin elleri için yeterli bir el kremi olmazsa olmazdır.

Saçları her zaman kusursuz ve bakımlı!

THY’de Kabin Takımı Üniformasının Kullanılmasına Dair Yönetmelikte; Hostesler saçlarını topuz yapıyorsa tepeden değil enseden toplasınlar. Tüm bunların yanı sıra doğal saç rengi dışında kızıl, kızıl ve platin sarısı saç renklerine de izin verilmemektedir. Bu nedenle kuru şampuanla zamansız durumlarda bile saçlarını her zaman düzgün gösterebilirler.

Bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

taskenthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu