Haber

Huzurevi sakinlerinden depremzedelere destek

İZMİR’in Foça ilçesindeki Reha Midilli Necla Huzurevi sakinleri, Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından ürettikleri malzemeleri sundu. Huzurevi sakinleri elde ettikleri gelirle ilçeye yerleşen depremzedelerin ihtiyaçlarına destek oluyor.

Foça Reha Midilli Necla Huzurevi sakinleri, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremler sonrası ürettikleri malzemeleri Foça Nihat Dirim Barış ve Demokrasi Meydanı’nda sundu. Huzurevi sakinleri, hazırladıkları reçel ve sabunların yanı sıra atkı, bere, eldiven, yelek, kazak gibi eserlerin satışından elde ettikleri gelirle ilçeye yerleşen depremzedelere destek oluyor.

Huzurevi sakinlerinden Nilgün Karslı, “Deprem nedeniyle büyük üzüntü yaşadık. Dayanışma içinde hazırladığımız ürünleri belediyemize ve kaymakamlığımıza gönderdik. Şimdi de depremzedelerimiz için stant açtık. bizim ürünlerimiz.” Huzurevi sakinleri olarak biz de bir nebze olsun katkı sağlamak istedik. Öncelikle herkesten kullanılmayan ürünleri topladık ve deprem bölgesindeki AFAD’a gönderdik. Dağıtımını sağladıktan sonra tüm mahalle sakinlerinin kendi çalışmalarımızı birlikte üretmelerini istedik. Çünkü hepimizin içinde bir acı var. Çok zor günlerden geçiyoruz. Hepimiz çok üzgünüz. İçimiz kan ağlıyor. 80 yaşındaki ablamız bere örüyor, 74 yaşındaki ablamız atkı örüyor. Foçalılar bize yün ve şiş getiriyor. “İnşallah birbirimizi buluruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu