Haber

İBB’nin ödediği para görenleri hayrete düşürdü! Bakın itfaiyeci kıyafetlerinin maliyeti ne kadar

İstanbul’da kendisinden önce sözde israf olduğunu söyleyen ‘Atık sistemine son vereceğim’Sözleriyle göreve gelen CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun itfaiyeci kıyafeti ihalesinde İBB’ye milyonlarca lira fazladan ödediği ortaya çıktı.

TANESİ 46 BİN LİRAYA ULAŞTI

CHP yönetiminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1.500 itfaiyeci Elbisesi için ihaleye çıktı. İBB’nin toplamı 1.500 itfaiyecielbise için yüklenici firmaya 69 milyon 502 bin lira ödendiği tespit edildi. Ödenen miktara göre itfaiyeci kıyafeti sayısı 46 bin 300 TLkarşılık gelir.

PİYASADA 9-11 BİN LİRA

Ancak, piyasadan satın alınan itfaiyeci kıyafetlerinin perakende satışı 9 ila 11 bin lira Ortada değişen sayıların olduğu belirlendi. Yani İBB tarafından açılan bir hesap ile 16 milyon 500 bin liragibi bir ödeme yaparak bu elbiseleri alması gerekirken 69 milyon 502 bin lira İtfaiyeci kıyafetlerinin parasını ödedi. Bu sayede İBB itfaiyeci kıyafeti alımı için ekstra bir maliyet ortaya çıkıyor. 52 milyon 500 bin liraparalı.

AK PARTİ İSİM’DEN TEPKİ

İBB’nin açtığı ihaleye ilişkin belgeyi sosyal medya hesabından paylaşıyor. Ümraniye Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Mustafa Polat1.500 itfaiye davası için ödenen 69 milyon 502 bin TL’ye tepki gösterdi.

Polat, paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

“Ekrem İmamoğlu açtığı ihale ile toplam 1.500 elbiseye 69 MİLYON 502 BİN ₺ ödüyor.
Sayın Cumhurbaşkanı @ekrem_imamoglu İstanbulluların parasıyla kimi zengin edeceksiniz?
1500 elbise için bu kadar para verir miydiniz? Allah’tan daha az korkun.” 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu