Haber

İngiliz ve Fransızların ardından Avusturya basını da Önder Erdoğan’ı hedef aldı!

Türkiye artık seçimlere doğru adım adım gerçek bir ilerleme kaydederken, Önder Recep Tayyip Erdoğan batı medyasının bir numaralı hedefi haline geldi.

“ERDOĞAN GİTMELİ” MANŞETLERİ

İlk olarak İngiliz dergisi The Economist’te yayınlandı “Erdoğan gitmeli”Okurlarının karşısına manşetiyle çıkarken, onu Fransız L’Express ve Le Point izledi. “Erdoğan’ın kaos riski var”Ve “Savaş tehdidi ve Batı nefreti” başlığı altında yayınlandı. Bu 3 skandalın ardından Avusturya’dan bir haber daha geldi.

EKONOMİSTEN İLK SKANDAL

The Economist dergisi büyük baskıda. ‘2023’ün en değerli tercihi’manşetli kapakta ayrıca ‘Erdoğan Gitmeli’Ve ‘Demokrasiyi Kurtarın’skandal ifadeler kullanıldı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİLENDİ

‘Türkiye ve demokrasinin geleceği’ Alt başlığı tercih eden The Economist, daha önce de bildirildiği üzere seçimin bıçak sırtında olduğu yorumunu yaptı. The Economist’in bu kapağı Türkiye’de büyük tepki toplarken, konuyla ilgili sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapıldı.

FRANSIZ MEDYA DA HAREKETTE

Bu gelişmeler yaşanırken Fransız dergileri Le Point ve L’Express ile The Economist güncel kapaklarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıdı.

“ERDOĞAN’IN CAOS RİSKİ”

L’Express’in kapağında ise “Erdoğan’ın kaos riski… Türkiye: Tüm tehlikelerin tercihi”Açıklamalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilişkileri ve anlaşmalarına da kapakta yer verildi.

“YİNE PUTİN”

Fransız dergisi Le Point’in kapağında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan fotoğraf “Savaş tehditleri, yayılmacılık, Batı nefreti…”ifadelerini kullandı ve Erdoğan “Başka bir Putin”olarak değerlendirilmiştir.

“ERDOĞAN’DAN SONUNDA MI GELİYORUZ?”

Nihayet Avusturya’da görevlendirildi ‘Profil’ dergi de. Baştan sona Türk bayrağının yer aldığı kapaktaki profilde, Cumhurbaşkanı Erdoğan hilalin ucundan düşüyormuşçasına görülüyordu. “Erdoğan’ın kader seçimi: Sonunda Erdoğan’dan kurtuluyor muyuz?”altyazılı

ELLERİNDEN GELEN HER ŞEYİ DENİYORLAR

senin günlüğün “2023’ün en önemli seçimi”başlıklı yazısında “Demokrasiyi kurtarın”, “Oy”, “Erdoğan gitmeli”“Küreselciler” gibi ifadelerin kullanılması, milli iradeye müdahale girişimi olarak kayıtlara geçti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu