Haber

İstanbul Park Türk Sporuna ve Sporcusuna İade Ediliyor

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından aylardır her platformda ısrarla dile getirilen ve altı ayı aşkın süredir devam eden İstanbul Park işgali artık sona erdi. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından pistin işletmesine ilişkin yapılan ihale duyurusunda, TOSFED’in ‘pisti Türk sporcularımıza kullanma çağrısı’ resmen yer aldı. Nisan ayı başında yapılacak yeni ihalenin şartnamesinde ‘Milli Sporcuların yetiştirilmesinin sağlanması amacıyla parkurun TOSFED kullanımına ücretsiz açılması’ öngörülüyordu.

2005 yılından bu yana ilk kez pistin kapılarının Türk sporuna ve sporcularına açılmasının yanı sıra, ihale şartlarında Formula 1’in ülkemize geri getirilmesinin de öngörülmesi hem otomobil sporları hem de spor açısından çok önemli bir gelişme olarak öne çıkıyor. ülkemizin tanıtımı.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, “Vakıflar Genel Müdürlüğümüzün açıkladığı yeni ihale şartnamesi ile İstanbul Park’taki fiili işgalin sona ermesinden büyük memnuniyet duyuyoruz.” 2021 yılındaki Federasyon Başkanlık seçimlerinde pistin gerçek sahibi olan sporumuza geri getirilmesi için gerekli tüm mücadeleyi yapacağımızın sözünü verdim. Bu söz kapsamında parkurun Türk sporcularımız tarafından kullanılmasının gururunu yaşıyoruz. Öte yandan Formula 1 Türkiye GP’sinin yeniden düzenlenmesi konusunda Federasyonumuza devletimiz tarafından verilen her türlü görevi üstlenmeye hazır olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isterim. Bu vesileyle Federasyonumuza ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a, Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Gençlik ve Spor’a teşekkür ediyorum. Sporumuz, Formula 1’in ülkemize dönüşünün önünü açarak pistin Türk sporcularımıza hizmet etmesini sağladı. Bakanımız Dr. Osman Aşkın Bak ve Vakıflar Genel Müdürümüz Sinan Aksu’ya şükranlarımızı sunarken; Yeni sürecin devletimize, milletimize, sporumuza hayırlı olmasını diliyorum.’ yorumunu yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu