Haber

Kanada’daki Orman Yangınları: İtfaiyeciler Dörde Çıktı

OTTAWA, 30 Temmuz (Xinhua) — Bu yıl rekor sayıda orman yangını yaşanan bir ülkede ölen itfaiyeci sayısı, Kanada’nın British Columbia eyaletinde bir orman yangınını söndürmeye çalışan bir itfaiyecinin hayatını kaybetmesiyle dörde yükseldi.

Polis kaynakları Cumartesi günü, yerel basında çıkan haberlere göre, British Columbia Orman Yangın Servisi için çalışan 25 yaşındaki bir itfaiyecinin aracını Cuma sabahı çakıllı bir yolda sürerken alabora olduğu ve dik bir yokuştan aşağı yuvarlandığını bildirdi.

Temmuz ayında, itfaiyeci Devyn Gale, Britanya Kolumbiyası’ndaki Revelstoke yakınlarında üzerine bir ağaç düştüğünde öldü. Adam Yeadon, Kuzeybatı Toprakları, Fort Liard’daki evinin yakınında bir orman yangınıyla mücadele ederken öldü. Helikopter pilotu Ryan Gould, Alberta’daki Haig Gölü yakınlarında bir orman yangınına karıştı.

Kanada Orta Ajans Orman Yangını Merkezi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, ülke genelinde 623’ü kontrolsüz olmak üzere 1.006 orman yangınının devam ettiğini söyledi. Ülkede bu yıl 4 bin 911 orman yangınında yaklaşık 123 bin kilometrekarelik alan kül oldu.

habermentese.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu