Ekonomi

Karma Grup, IFS’nin Türkiye partneri oldu

Karma Küme, International Featured Standarts’ın (IFS) Türkiye partneri; eğitim sağlayıcısı ve pathway partneri oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, gıda ve kimya endüstrisinde eğitim, denetim ve danışmanlık hizmeti veren Karma Grup, Türkiye’nin IFS onaylı eğitim sağlayıcı ve pathway partneri oldu. Dünya çapında kabul görmüş besin, eser ve hizmet standartları bütünü IFS Avrupa’da ve Avrupa dışında Carrefour, Metro, Rewe, Lidl gibi daha birçok perakendeci tarafından kabul görüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karma Grup Satış Pazarlama Koordinatörü Sinem Bahçekapılı, bu yeni gelişme ile ilgili olarak, sektöre yönelik spesifik eğitimlerde IFS ‘in küresel gücü ile ilerleyeceklerini bildirdi.

IFS firmalarının besin güvenliği kültürünün sürdürülebilir olmasını önemsediğini belirten Bahçekapılı, “Global pazarda belgelendirme zorunluluğunu değil firmaların gelişimini ve sürdürülebilir yönetim sistemlerinin kurulmasını heder alıyor. Güvenli üretim ve ticarette sürekliliği önceliyor. Bu nedenle yollarımızı IFS ile birleştirdik. Ülkemiz gıda endüstrisinde butik üretim yapan, teknolojiyi takip eden işletmelerimiz için IFS uygulamaları yön verici olacak, IFS endüstride güvenli gıda üretimini destekleyecektir.” sözlerini kullandı.

IFS Türkiye Temsilcisi Atandı

Bahçekapılı, IFS, Memleketler arası Özellikli Standardının Türkiye’de faaliyetlerine hız verdiğini aktardı ve IFS’nin Türkiye’de yürüttüğü çalışmalara ait şunları söyledi:

“IFS, besin ve besin dışı sanayiler ile lojistik dalında fark yaratmaya, sağlam ticarette üreticilerin gelişimlerine katkı sağlayan tahliller sunuyor. Eğitim ve danışmanlık için izlediği yolun, sertifkasyon sürecinden bağımsız yürütülmesine ihtimam gösteriyor. Çok yakın bir gelişme olarak Türkiye yapılanmasında değişikliğe gitti ve IFS Türkiye temsilcisi atandı. Karma Küme olarak İstanbul Teknik Üniversitesinde 28-29 Kasım’da gerçekleştireceğimiz Kalite ve eser Tecrübesi Seminerinde IFS Türkiye Temsilcisi Ezgi Dedebaş Uğur da yer alacak.

IFS Türkiye temsilcisi katılımcılarımızla buluşacak, GFSI, Avrupa Birliği mevzuatında kalite kültürü, besin, eser güvenliği kültürü başlıklarında milletlerarası yaklaşımı paylaşacak. Karma Küme olarak 2023 yılı gayelerimiz ortasında Türk üreticilere IFS standartları ile ilgili gerekli takviyesi vermek yer alıyor. Böylelikle birçok üreticinin ve perakendecinin beklentilerini karşılamaları yolunda ilerleme sağlamalarına takviye olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu