Ekonomi

Lexeo Therapeutics özel plasmanla 95 milyon dolar elde etti

NEW YORK – Kardiyovasküler ve Alzheimer hastalıkları için genetik tıbba odaklanan Lexeo Therapeutics, Inc. (NASDAQ:LXEO), kurumsal ve sağlık yatırımcılarıyla özel bir plasman anlaşması yaptığını duyurdu. Anlaşma, her biri 15,13 dolardan yaklaşık 6,3 milyon hissenin satışını içeriyor ve masraflardan önce yaklaşık 95 milyon dolar toplamayı hedefliyor. İşlemin, standart koşullara bağlı olarak 13 Mart 2024 tarihinde tamamlanması öngörülüyor.

Özel plasman Braidwell LP ve Adage Capital Partners LP tarafından ortaklaşa yönetilirken RA Capital Management, Surveyor Capital, Eventide Asset Management ve Novo Holdings A/S de işleme katıldı. JP Morgan ve Leerink Partners, Stifel’in de dahil olduğu eş lider yerleştirme aracıları olarak görev yaptı.

Lexeo, elde edilen net geliri klinik aşamadaki programlarını ilerletmenin yanı sıra işletme sermayesi ve genel kurumsal amaçlar için tahsis etmeyi planlamaktadır. Fonların, mevcut sermayenin yanı sıra, şirketin operasyonlarını ve sermaye harcamalarını 2027 yılına kadar desteklemesi beklenmektedir.

İhraç edilecek hisseler 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası kapsamında tescil edilmemiştir ve ABD’de yeniden satış kısıtlamalarına tabi olacaktır. Lexeo ve yatırımcılar, şirketin hisseleri yeniden satış için tescil ettirmesini taahhüt eden bir tescil hakları sözleşmesi imzalamışlardır ve bu işlem bir izahname aracılığıyla yapılacaktır.

Teklif, Nasdaq’ın Minimum Fiyat gerekliliğine uygundur. Lexeo’nun odak noktası, genetik olarak tanımlanmış kardiyovasküler hastalıklar ve APOE4 ile ilişkili Alzheimer hastalığı için tedavileri ilerletmek ve bu koşullar için tedavi ortamını değiştirmeyi amaçlamaktır.

Bu basın açıklaması, sağlanan bilgilerin temelini oluşturur ve Lexeo’nun Adi Hisse Senedini satmak için bir teklif veya satın almak için bir teklif talebi oluşturmaz. Açıklanan özel plasman halka açık değildir ve yasal kısıtlamalara tabidir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu