Haber

Mansur Yavaş’tan yerel seçim açıklaması: Hırslıyım, adaylığım bugün ve yarın açıklanacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara için ayrı aday çıkaracaklarını açıklamasının ardından siyaset sahnesi hareketlendi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da kentte yaşayanların yüzde 68’inin memnuniyet bildirdiğini vurgulayarak, “Ben iddialıyım. 4,5 yıldır çalışıyorum. Ankaralılar bu konuda bizi onaylarsa biz de yaparız” dedi. Devam edecek. Adaylığım muhtemelen bugün veya yarın açıklanacak, bekliyorum.” söz konusu.

AKŞENER YAVAŞ VE İMAMOĞLU REKABET EDECEK

Yerel oy Partilerin ve liderlerin çalışmaları önceden hızlandı. İttifak iddiaları lobileri sarsarken, İYİ Parti lideri Akşener, aralarında İstanbul ve Ankara’nın da bulunduğu 81 ilde kendi adaylarını çıkaracaklarını açıkladı. Böylece Akşener, seçim döneminde birlikte yürüdüğü Yavaş ve İmamoğlu’na sırtını döndü.

“KENDİME GÜVENİYORUM”

Gözler bu iki belediye başkanının üzerindeyken, ABB Başkanı Mansur Yavaş önemli açıklamalarda bulundu. GÜZEL Partisi’nin aday gösterse bile kazanacağından emin olduğunu belirten Yavaş, İsmail Saymaz’a şunları söyledi: “Ben iddialıyım. 4,5 yıldır çalışıyorum. Ankara halkı bu konuyu onaylarsa biz de yaparız. Devam edecek. Adaylığım muhtemelen bugün veya yarın açıklanacak, bekliyorum. Sayın başkanla henüz görüşmedim.” “Bir araya gelebileceğimiz bir etkinlik olmadı. Açıklayacaklarını düşünüyorum. Ben kendime güveniyorum. Çok farklı bir belediye ortaya koyduk. Memnuniyet anketi geçen gün yayınlandı. Ankara’da memnuniyet yüzde 68. ” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu