Sağlık

Osmangazi’de her canlı değerli

Hayvanların yaşama haklarını korumak ve onlara daha donanımlı bir barınma ortamı sunmak gayesi ile yaptığı çalışmalarla tüm Türkiye’ye örnek olan Osmangazi Belediyesi, 2022 yılında şuana kadar binlerce sokak hayvanına bakım ve sıhhat hizmeti vererek, can dostlara şifa dağıttı.

Her canlının yaşama hakkına sahip olduğu şuuruyla hareket eden Osmangazi Belediyesi, her yıl olduğu üzere 2022 yılında da binlerce can dostu sıhhatine kavuşturdu. Sahipsiz ve yardıma muhtaç hayvanların bakım ve tedavileri için çağdaş ve ileri teknoloji aygıtlarla donatılan Sahipsiz Hayvanlar Doğal Hayat ve Tedavi Merkezi’nde, 2022 yılı içerisinde 6 bin 497 sokak hayvanına tıbbi tedavi uygulanırken, 2 bin 167 sokak hayvanına da kısırlaştırma ameliyatı yapıldı. 7 bin 72 hayvana ise hami hekimlik hizmeti verildi. Merkezde, bakım ve tedavi uygulamalarının dışında 417 sokak hayvanı ise yeni sahiplerine kavuşturuldu.

Osmangazi Belediyesi, kış periyodunda Uludağ’daki sahipsiz hayvanların aç kalmamaları ismine da örnek çalışmalara imza atıyor. Birinci kar adedinin düştüğü günden itibaren sistemli olarak oteller bölgesine kadar çıkan gruplar, yol boyunca gördükleri can dostlara kuru mama bırakarak, kış aylarını tok geçirmelerini sağlıyor. Ayrıyeten Uludağ yolu üzerinde beş farklı noktaya yerleştirilen beslenme odakları da tertipli olarak mama ile dolduruluyor.

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, Osmangazi’de her canlının kendileri için pahalı olduğunu belirterek, “Can dostlarımızı önemsiyor ve değer veriyoruz. Her canlı bizim için kıymetli. Bu dünyayı paylaştığımız tüm canlıları sevgi ve şefkat anlayışıyla koruyup kollamaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu