Ekonomi

Özelleştirme İdaresi’nin bazı satış ve imar planı değişiklikleri onaylandı

Özelleştirme İdaresi’nin bazı satış ve imar planı değişikliklerine ilişkin kararları onaylandı.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Aydın’ın Didim ilçesinde özelleştirme kapsam ve programında yer alan gayrimenkul ile 2012 yılındaki bir diğer gayrimenkul için en yüksek teklifi 61 milyon 240 bin lira ile Didim Yeni Oluşum Kümelenmesi Ortak Girişim Grubu verdi. En yüksek teklifi 52 milyon 220 bin lira ile aynı ilçe verdi. Murat Gür’e satılmasına karar verildi.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan taşınmazlarla ilgili olarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan imar planı değişikliklerine yapılan itirazın reddi uygun görüldü. İstanbul’un Kartal ilçesindeki gayrimenkule “ticaret-turizm-konut alanı ve yol” kullanım kararlarını getirmek için hazırlanan imar planı onaylandı.

İstanbul’un Büyükçekmece ilçesindeki gayrimenkule “toplu konut alanı, park ve yol” kullanım kararları getirmek için hazırlanan imar planı değişikliğinin onaylanmasına karar verildi.

İstanbul’un Şile ilçesine bağlı Çayırbaşı Mahallesi’ndeki bir taşınmaz için “toplum alanı, park, cami ve yol”, Meşrutiyet Mahallesi’ndeki bir diğer taşınmaz için “toplum alanı, park ve yol” kullanım kararlarının getirilmesine yönelik hazırlanan imar planı değişiklikleri onaylandı. .

Tunceli’nin Ovacık ilçesindeki taşınmazlar için de “imar alanı, ticaret-konut alanı, lise alanı, ortaokul alanı, anaokulu alanı, belediye hizmet alanı, park ve yol” kullanım kararlarının getirilmesine yönelik imar planı değişikliğinin onaylanmasına karar verildi. .

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde Sümer Holding ve Tekel İşletmeleri Genel Müdürlüğü adına tescilli taşınmazlar için hazırlanan imar planı değişikliğine yapılan itiraz reddedilirken, imar planının herhangi bir değişiklik yapılmadan uygulanmasına karar verildi. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı kullanım kararlarındaki değişiklikler.

İzmir’in Bornova ilçesindeki taşınmazın imar planı değişikliğine yapılan itiraz da reddedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu