Haber

The Economist sırlarla dolu 2024 kapağını yayınladı: Komplo teorileri havada uçuşuyor

Haberler7

İngiltere merkezli haftalık dergi The Economist, her yıl hazırladığı kapaklarla tüm dünyanın gündeminde olmayı başarıyor. Kapakta özellikle komplo teorisyenlerinin büyük bir dikkatle incelediği değerli mesajlar olduğuna dair bir inanış var.

Ekonomist2024 yılı için hazırladığı kapağı yayınladı. 2024 yılı için hazırlanan kapakta ilk dikkat çekenler;

ABD SEÇİMLERİ 2024’ÜN MERKEZİNDE

Kapağın odak noktasında ABD’de yapılacak seçimler yer alıyor. Diğer gelişmeler özellikle bunun etrafında dağılıyor.

Kapakta ABD seçimleriyle ilgili dikkat çeken nokta Trump sorusu…

Yine nükleer füze kullanımını ve Putin ile Zelenskyy arasındaki sürenin dolduğunu simgeleyen görüntüler de öne çıkıyor. Ancak Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşın durumunu Trump’a bağlamaya çalıştı.

DÜNYANIN EN GÜÇLÜ PARA BİRİMLERİNDE DÜŞÜŞ

Ekonomik açıdan ise kapakta 2024 yılı için pek çok emtia yer alıyor. Euro, Dolar, Yen ve Sterlin için düşüş yönlü bir tahmin çizildi.

ELEKTRİKLİ ARABALAR VE ÇİN

Elektrikli araçlar ve batarya sorunları.Elektrikli araçlar özellikle son zamanlarda bu alanda dünyaya hakim olmuş ve Avrupalı ​​otomobil devlerini zor durumda bırakan Çin tarafına çekilmesi dikkat çekti.

YENİLENEBİLİR GÜÇ VE İNSAN BEYİNİNE İMPLANTLAR

Kapakta dikkat çeken bir diğer nokta ise yenilenebilir enerjiden üretilen elektrik ve insan beynine bağlanan implantlardı. Ancak bu resimde çizimin ortasındaki göz ‘gözetim topluluğu’Bir mesaj olarak yorumlandı.

2023 KAPAĞINDA NELER OLDU?

The Economist’in 2023 kapağından öne çıkanlar şu şekilde yorumlandı; Çin’deki ekonomik zorluklar, yapay zekanın üzerindeki yük, nükleer tehdit, pazarların yükselişi, güçte yeni istikrar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu