Haber

Trump yeniden mahkeme karşısına çıktı

Eski ABD Başkanı Donald Trump, eski porno oyuncusu Stormy Daniels’a ‘sus payı’ ödediği iddiasıyla 34 ayrı suçlamayla yargılandığı davada ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Trump, Manhattan mahkemesindeki ön duruşmaya Florida’daki malikanesinden avukatlarıyla video konferans yoluyla katıldı.

Duruşmada Yargıç Juan Merchan, Trump’a dava ve deliller hakkında kamuoyuna söyleyebilecekleri ve söyleyemeyecekleri hakkında bilgi vererek, savcılığın davadaki delilleri avukatları ile paylaşacağını belirtti.

Trump’ın 2024 Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası çerçevesinde suçlamalara karşı kendini savunabileceğini kaydeden Merchan, davada delillerin kamuoyuyla paylaşılmasına ilişkin mahkemenin koyduğu kuralların ihlal edilmesinin cezayla sonuçlanabileceği uyarısında bulundu.

Merchan, davayla ilgili duruşmaların 25 Mart 2024’te başlamasına karar verirken, savunma önergelerinin 29 Ağustos’a kadar verilmesini ve savcıların 10 Ekim’e kadar yanıt vermesini istedi.

BÜYÜK JÜRİ, TRUMP’ı suçladı

Amerika Birleşik Devletleri’nde 2024 Başkanlık seçimleri için aday olan Trump, Manhattan Bölge Savcısı’nın yetişkin film yıldızı Stormy Daniels’a yaptığı yasadışı “kapatma” ödemesine ilişkin Manhattan Bölge Savcılığı’nın soruşturması sonucunda 18 Mart’ta büyük jüri tarafından suçlandı. 2016 Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında.

Trump, “sus” ve ilgili kayıtlarda dolandırıcılık yapmaktan 4 Nisan’da New York’ta bir yargıç huzuruna çıktı.

Manhattan Başsavcılığı tarafından kendisine yöneltilen diğer 34 suçlamayı reddeden Trump, aleyhindeki iddiaları “siyasi cadı avı” olarak nitelendirdi ve suçlamaları “seçimlere müdahale” olarak gördüğünü belirtti.

Trump, “Amerikan tarihinde kendisine yöneltilen suçlamalardan yargılanan ilk eski başkan” olarak kaydedildi. (HABER MERKEZİ)

haber-altinekin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu