Haber

YSK Başkanı Ahmet Yener: İkinci tur erken biter

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci turunun birinci turdan erken sonuçlanacağını düşündüklerini söyledi.

Yener, Çukurambar’daki Arjantin İlköğretim Okulu’ndaki 4234 numaralı sandıkta ikinci tip Cumhurbaşkanlığı Seçimi için oy kullandı.

Okuldan ayrılırken gazetecilere açıklamalarda bulunan Yener, birinci cinste olduğu gibi ikinci tipte de yurt içi ve yurt dışında yapılacak seçimlere vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

Yener, “Sonuçların Türk milletine, Türk demokrasisine, siyasi partilere ve cumhurbaşkanı adaylarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Seçimlerimiz şu ana kadar sorunsuz ve sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Tekrar Türk halkına hayırlı olmasını diliyorum. ” terimini kullandı.

Seçim sonuçlarının ne zamana kadar açıklanacağı sorusuna ise Yener, “Bilindiği üzere 14 Mayıs seçimleri cumhurbaşkanı adaylarımız ve 24 siyasi partinin katıldığı bir seçimdi. Bu seçimde de öyle olacağını düşünüyoruz. sadece cumhurbaşkanı adayları yarıştığı için daha erken sonuçlandı.” değerlendirmesini yaptı.

Seçim yasaklarının ne zaman kaldırılacağına ilişkin soruya Yener, “Yayın yasağının ne zaman kaldırılacağı, Kurul’un değerlendirmesi sonucunda saat 17.00’den sonra alınacak kararla değerlendirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu