Ekonomi

Zoom Video, hibrit çalışma trendiyle gelir görünümünü yükseltiyor

Zoom Video Communications, hibrit çalışma eğilimi devam ederken ürünlerine yönelik güçlü talebin sürdüğüne işaret ederek tüm yıl için gelir görünümünü artırdı. Video konferans çözümleriyle tanınan şirket, 2025 yılı için gelir beklentilerini 4,61 milyar dolar ile 4,62 milyar dolar arasında yukarı doğru revize ederek, yaklaşık 4,6 milyar dolarlık önceki tahmininden hafif bir artış kaydetti.

Zoom’un finansal projeksiyonundaki iyimserlik, yapay zekanın hizmetlerine başarılı bir şekilde entegre edilmesine ve ürün yelpazesinin genişlemesine bağlanıyor. Mart ayında Zoom, yapay zeka destekli bir açık işbirliği platformu olan Zoom Workplace’i tanıttı ve ayrıca ücretli kullanıcıları için yeni yapay zeka yardımcı özelliklerini kullanıma sundu. İlk olarak bir önceki yılın Eylül ayında duyurulan bu geliştirmeler, Zoom’un uzaktan ve hibrit çalışma ortamlarına geçiş nedeniyle önemli bir büyüme gösteren bir pazardaki tekliflerini destekleme stratejisinin bir parçasıdır.

Zoom’un revize edilmiş tahmini, şirketin, uzaktan iletişim için temel araçlar olarak pandemi sırasında popülerlik kazanan Microsoft’un Teams ve Cisco’nun Webex’i gibi sektördeki diğer büyük oyuncuların rekabetiyle karşı karşıya olduğu bir zamanda geliyor.

Zoom, ikinci çeyrek için gelirinin 1,145 milyar dolar ile 1,150 milyar dolar arasında olmasını bekliyor. Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu’nun verilerine göre bu tahmin, ortalama analist tahmini olan 1,15 milyar doların biraz altında. Buna rağmen, şirketin tüm yıl için yaptığı yukarı yönlü ayarlama, uzun vadeli büyüme yörüngesine ve işyerinin değişen taleplerine uyum sağlama yeteneğine olan güvenini gösteriyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu