Haber

ABD basını şunu yazdı: Biden yönetimi İsrail’in kara operasyonlarını askıya almasını önerdi

Hamasİsrail, 7 Ekim sabahı başlatılan Mescid-i Aksa Tufanı operasyonuna karşılık verdi. Gazze17 gündür kente bomba yağdırırken İsrail ordusunun bölgede gerçekleştireceğini duyurduğu kara operasyonunu ertelemesi çeşitli iddiaları da beraberinde getirdi.

ABD BASININDAKİ HABER BÜYÜK SES YAPTI

İngiliz basınının yakın zamanda yayınladığı bir raporda İsrail, Hamas’ın GazzeKazdığı tünellerden endişe duyduğunu ve planların hazırlanması için zamana ihtiyaç olduğunu vurgularken, bugün ABD basınında yayınlanan açıklamada şunları söyledi. haberlerBüyük bir etki yarattı.

“BİDEN YÖNETİMİ DAHA FAZLA ZAMANA İHTİYAÇ OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR”

New York Times, ABD’nin İsrail’e Gazze saldırısını askıya almasını önerdiğini yazdı. Raporda, “Biden yönetimi, rehine müzakereleri, Filistinlilere yardım ulaştırılması ve daha fazla sivil kaybını önlemenin yollarını belirlemek için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu öne sürdü.” ifadesine yer verildi.

SAVUNMA BAKANI ÖNERİYİ İLETTİ

Gazeteye konuşan iki ABD’li yetkili, İsraillilere kara savaşını erteleme tavsiyesinin Savunma Bakanı Lloyd J. Austin III aracılığıyla iletildiğini belirtti. İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın sözcüsü ise iddiayı yalanladı.

BLINKEN SESSİZ KALDI

Pazar günkü CBS News’in Face the Nation programında ABD Dışişleri Bakanı Antony J. Blinken, ABD’nin rehine müzakerelerine zaman tanımak için İsrail’den kara saldırısını ertelemesini isteyip istemediği sorulduğunda doğrudan yanıt vermekten kaçındı. Ancak ABD’nin İsraillilere işgal konusunda tavsiyelerde bulunduğunu vurguladı.

haberaydintepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu