Haber

12. Geleneksel Cumhuriyet Kupası yüzme müsabakaları başladı

Şehitkamil Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlediği 12. Klasik Cumhuriyet Kupası Yüzme Yarışmaları başladı. 5 farklı şehirden 608 sporcunun yüzeceği etkinliğin açılış töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Şehitkamil Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen 12. Klasik Cumhuriyet Kupası Yüzme Müsabakaları Alleben 1 Yüzme Havuzunda gerçekleştirildi. Etkinliğin açılış töreninde sporcuları yalnız bırakmayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, sporcularla sohbet ederek başarılar dileyerek Cumhuriyet Bayramı coşkusunu paylaştı.

Maça 9-10/11-12/13 yaş üstü kategorilerinde 19 farklı disiplinde, Gaziantep, Ankara, Hatay, Kilis ve Mersin illerinden toplam 608 sporcu katılacak. Kategorilerinde ilk üçe giren sporculara madalya verilecek. Her kategoride ilk üçe giren kulüplere farklı kupalar verilecek.

“Milli takım kadrolarımıza çok sayıda sporcu kattık”

Açılış töreninde konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Törendeki ay yıldızlı atmosfer bizi gururlandırdı. Bu özel atmosferde sporcularımızın İstiklal Marşımızı coşkuyla söylemesi heyecanımızı artırdı ve gururumuzu taçlandırdı. Bu vesileyle etkinliğin organizasyonunda emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum. Çevre illerden misafirlerimiz var. Onları Alleben Yüzme Havuzumuz’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yarışlarda 600’ün üzerinde sporcumuz yüzecek. Velilerimizden sporcularımıza çok büyük destek var. Bu platformdan çok sayıda sporcuyu Milli Grup takımlarımıza kazandırdık, inşallah bu örneklerin sayısını artıracağız. Klasik Cumhuriyet Bayramı Spor Etkinlikleri’nin düzenlenmesinde emeği geçenler ” herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Tüm sporcularımıza akademik, sosyal ve sportif yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi. – GAZİANTEP

habermenemen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu