Haber

Bakanla anlaşamayan emeklilere dalga geçercesine yanıt: “Kurye olsunlar”

Enflasyona üzülen İngilizlere, Çalışma ve Emeklilik Bakanı ile alay edercesine yol gösterildi. Rishi Sunak’ın kabinesindeki Çalışma ve Emeklilik Bakanı Mel Stride, “Eğer geçiminizi sağlayamıyorsanız, bisiklet kuryesi olun” dedi.

Kaynak:https://www.thetimes.co.uk/article/ge…

Bakan Mel Stride, The Times’a verdiği röportajda yaşlıların geçim sıkıntısı yaşadıklarını hatırlatarak, “Daha önce düşünmedikleri şeyleri yapmayı düşünüyorlar” dedi.

Bakan, 50 yaş üstü gençlerin tercih ettiği kurye hizmetleri gibi işlerde de çalışabileceğini söyledi.

Stride, “Yaşlılığında yaşam standardını korumak için bunu yapmalısın,” diye ekledi.

50 yaş üstü kişilerin kargo bisikletçisi olabileceğini belirten Stride, patronları da bu kişileri işe almaya davet etti.

Stride, 50 yaş ve üzerindekiler için ‘İçinde bulundukları durumu anlama’ ve ‘Fırsatları görme’ önerilerinde bulundu.

Bakan, bisikletle kuryelik yapan ve enflasyon nedeniyle 10 kilo verebilen 51 yaşındaki bir kişiyi alıntılayarak, “Sağlığınız için faydalı olabilir” sözlerini de kullandı.

61 yaşındaki Bakan Stride, yakın dönemde emekli olmayı düşünmediğini ve bir sonraki seçimlerde aday olacağını söyledi. Politika için, “Bu, dünyanın en iyi işi” dedi.

İngiltere’de 50 yaş üstü nüfusun büyük bir bölümü geçim sıkıntısı çekerken, bu durumu enflasyondaki yükseliş tetikliyor.

Pandemiyi etkilerini ağır bir şekilde yaşayan İngiltere’de istihdama katılımda önemli bir düşüş yaşanırken, ülkenin Ulusal İstatistik Kurumu’nun verilerine göre 9 milyona yakın kişi iş hayatına katılamıyor. Bu sayı, ülkede istihdama katılabilecek nüfusun beşte birine tekabül ederken, yarısından fazlasını 50 yaş üstü bireyler oluşturuyor.

haberaladag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu