Haber

Yüksekova köpek barınağında çıkan yangın korkuttu

Yüksekova köpek barınağında çıkan yangın korkuttu

HAKKARI – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Hayvan Bakım Barınağı Rehabilitasyon Merkezi’nde yangın çıktı.

Edinilen bilgiye göre yangın, Yüksekova İpekyolu üzerinde Suüstü köyü karşısında bulunan Hayvan Bakım Barınağı Rehabilitasyon Merkezi’nde saat 17.30 sıralarında meydana geldi.

Suüstü köyü yanındaki zirvede bulunan Hayvan Bakım Barınağı Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan ilçeye bağlı klinik kısmında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yangın kısa sürede tüm kliniğe yayılırken, yükselen dumanlar çevredeki vatandaşları harekete geçirdi.

Yangının büyüdüğünü gören çevredeki vatandaşlar kısa sürede Yüksekova Belediyesi İtfaiye ekiplerine haber verdi.

Haber verilmesi üzerine olay yerine giden İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürürken, çıkan yangında klinik tamamen kül oldu.

Şans eseri Hayvan Bakım Barınağı Rehabilitasyon Merkezi’nde köpeklere herhangi bir zarar gelmezken, klinikte yaklaşık 700 bin TL maddi kayıp yaşandı.

Yüksekova Belediyesi Veteriner Hekimi Doktor Kaçan, “Yüksekova ilçesinde 3 yıl önce yapılan Hayvan Bakım evimiz şu anda henüz belirlenemeyen bir nedenle kül oldu. İlaçlarımızın ve araç gereçlerimizin yanması bizleri derinden üzdü. Bir an önce rehabilite edilebilmesi için hasar tespit çalışması yapacağız.Çünkü Yüksekova’da ve buradaki köylerde sokak hayvanlarını tedavi ediyoruz.Şu anda tedavi edilecek yerimiz yok, ilacımız ve ekipmanlarımız kül oldu. Bir an önce yeni bir klinik ile ilaç ve ekipman tedarik etmemiz gerekiyor.Sadece maddi olarak.Kaybımız çok büyük,hayvanlarımızda herhangi bir can kaybı yok. Maddi hasarımıza baktığımızda 700 bin TL civarında olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu