Haber

Hdp Sözcüsü Günay: Tek Adam ve Çevresindeki Çıkar Gruplarının Kazanması İçin Harcanacak Bütçe Teklifidir, Hayır Diyeceğiz

HDP Sözcüsü Ebru Günay, 2023 bütçe teklifi için, “82 milyon kişiden toplanan vergilerle tek adam ve çevresindeki çıkar gruplarının kazanması için harcanmak istenen bir bütçe teklifidir. Hayır diyeceğiz. küçük ortağı onun nimetlerinden istifade etsin diye milyonlarca insanın rızkıyla oynanan bu teklife.”

HDP Sözcüsü ve Mardin Milletvekili Ebru Günay, TBMM Genel Kurulu’nda 2023 Bütçe Kanun Teklifi’ne karşı konuştu. Konuşmasına Kürtçe başlayan Günay, “Dünyanın her yerinde kadın, yaşam ve özgürlük mücadelesi veren tüm kadınları selamlıyorum” dedi.

2023 bütçesinin 660 milyar lira açıkla değerlendirildiğini kaydeden Günay, “Hükümetin yıllardır bizden çaldıklarıyla dolu bir bütçe bu. komisyon bir seçim bütçesidir. 82 milyon kişiden toplanan vergilerle tek adam ve çevresindeki çıkar gruplarının kazanması için harcanacaktır. sarayın şatafatı, yandaşların istekleri, çetelerin giderleri. Gücün ve küçük ortağının nimetlerinden istifade etmesi için milyonlarca insanın rızkıyla oynanan bu teklife hayır diyeceğiz” dedi.

Türkiye’deki ekonomik krizin yükünün AKP ve MHP’nin boynunda olduğunu vurgulayan Günay, “Veba, kendi çıkarlarını her şeyin üstünde tutan bu iktidardadır.”

AKP’nin seçimi kazanmak için ağzını açtığını kaydeden Günay, “Bu durumda rekor bütçe açıkları getirdi ve bu iktidarın 20 yıldır ülkede yaptığı hesaplar, onarılması uzun yıllar alacak tahribata yol açtı. gelecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu