Yaşam

Muğla Büyükşehir İtfaiyesi Doğalgaz Yangınlarına Karşı Eğitim Aldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye çalışanına yönelik ‘Doğalgaz Yangınlarına Müdahale Teknikleri ve Doğru Davranış Şekilleri’ eğitimi verildi. İtfaiye işçisine doğalgaz yangınlarında uygun davranış marifetleri kazandırmak için düzenlenen eğitimde, uygulamalı yangın söndürme faaliyetleri de gerçekleştirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla halkını doğalgaz kaynaklı yangınlarda daha inançta tutmak emeliyle çalışanına yönelik eğitimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi İtfaiye işçisine yönelik ‘Doğalgaz Yangınlarına Müdahale Teknikleri ve Doğru Davranış Şekilleri’ eğitimi verildi. Uzman doğalgaz mühendisleri aracılığı ile düzenlenen eğitimde itfaiye işçisine, temel doğalgaz, doğalgaz şebeke enstrümanları, doğalgaz yangınlarına müdahale teknik ve uygulamaları mevzularında dikkat etmesi gereken noktalar anlatıldı.

Doğalgaz Yangınlarına Karşı Uygulamalı Eğitim

Menteşe ve Yatağan ilçelerinde düzenlenen eğitim kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi bahis ile ilgili olarak şu tabirlere yer verildi; “Eğitim programının emeli İtfaiye çalışanımızın doğalgaz müdahale hünerlerini geliştirmek ve doğalgaz yangınlarında uygun davranış maharetleri kazandırmaktır. Eğitimlerde itfaiye işçimize doğalgaz ile ilgili teorik bilgiler verildikten sonra uygulamalı olarak da yangın söndürme eğitimleri verildi. Muhtemel doğalgaz yangınlarında yetkili şirket ile İtfaiye gruplarımızın birlikte çalışacağından ötürü karşılıklı bilgi alışverişi ve strateji geliştirme ismine iki tarafa da katkı sağlayan bir eğitim oldu. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye çalışanımız, her fırsatta ferdi ve takım maharetlerini geliştirecek faal ve verimli müdahale için gerekli olan eğitimleri almaya devam edecek.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu